Investície do nehnuteľností.

Rekonštrukcia domu alebo bytu

Čaká Vás menšia alebo väčšia rekonštrukcia bytu alebo Vášho rodinného domu?
Potrebujete prispôsobiť bývanie v rodinnom dome, alebo byte svojim potrebám? Netrúfate si na kompletnejšiu rekonštrukciu, alebo vám chýbajú potrebné skúsenosti? HomePro vám poradí, pripraví komplexnú rekonštrukciu, zorganizuje jednotlivé profesie a umožní vám venovať sa príjemnejším veciam.

Investície do rekonštrukcie domu alebo bytu

Rekonštrukcia - solárny panel

Každý interiér alebo exteriér sa časom opotrebuje a potrebuje výmenu alebo opravu. Ak ste sa už rozhodli pustiť do rekonštrukcie, treba si rozhodnúť výšku investície a vaše očakávanie od výsledku, premyslieť si komu bude následne dom slúžiť.

V prípade drobných úprav ako maľovanie, výmena podlahy, kobercov, náter fasády sa do revitalizácie možno pustiť takmer okamžite, ale ak majú nastať dispozičné zmeny ako vybúranie priečok, prístavba, vybetónovanie parkovacej plochy treba sa poradiť aj so statikom, či sú takéto úpravy vhodné.
Na niektoré treba stavebné povolenie alebo ohlásenie stavebnej úpravy.

Zaujal Vás tento článok? Nechajte si vypracovať bezplatnú cenovú ponuku.

Pri rekonštrukcii sa poraďte s odborníkmi

Rekonštrukcia domu

Keď už máte rozhodnuté, čo všetko chcete zmeniť, skonzultujte to s odborníkom, ktorý už má viacero takýchto projektov za sebou a vie vám navrhnúť vhodný postup, časový a finančný harmonogram a poradiť pri výbere stavebných materiálov. Prehodnotí s vami vaše nápady a želania, so skúsenosti poradí riešenie aj neobvyklejších situácií.

Pri rekonštrukcii sa môžete vybrať dvomi cestami – buď si zorganizovať na rôzne práce potrebných profesistov, alebo zveriť rekonštrukciu firme, ktorá má v tejto oblasti potrebné skúsenosti. Pri generálnom dodávateľovi, ktorý dodá celú rekonštrukciu na kľúč, sa nemusíte obávať o záruku na celé dielo a nemôže sa stať, že sa budú jednotliví profesisti odvolávať na nekvalitnú prácu tých druhých.

V prípade zmien farebnosti interiéru a nového nábytku je vhodná konzultácia priamo s interiérovým architektom, ktorý poradí a aj sám navrhne vhodné riešenie, pekné na pohľad a zároveň funkčné.

Plánovanie – základ úspešnej rekonštrukcie rodinného domu aj bytu

Rekonštrukcia malovanie

Plánovanie je najdôležitejšia časť celej rekonštrukcie. Treba si pripraviť súpis všetkých prác, ktoré majú na dome prebehnúť a dať im logické poradie. Nemaľovať skôr ako sa dokončí elektrika, neosádzať soklové lišty pokiaľ nie sú nalepené tapety atď.

Pri výbere povrchovým materiálov treba dbať na ich vlastnosti a či sú vhodné do určeného prostredia. Napríklad k malým deťom do detskej izby nedať tapetu s 3D vzorom, lebo z nej spravia omaľovánku, ale skôr využiť inšpiráciu z množstva umývateľných maľoviek, či tapiet.

Rekonštrukcia kúpeľne, kuchyňe a toalety

Kúpeľňa, kuchyňa a toaleta by mali byť ľahko udržiavatelné, pri výmene treba pozerať aj na funkciu a osadenie. Obrovské možnosti výberu sanity, obkladov a dlažby zaplavili naše obchody, ale nie všetky sú vhodné pre všetky domácnosti. Pri výbere treba pozerať aj na dostupnosť tovaru u nás. Aby ste v prípade prasknutia jednej dlaždice nečakali polroka na dodávku novej, či zlomenia určitého typu sedátka už nenašli u nás vhodný ekvivalent. K dlažbe a k obkladu je vždy dobré si nechať pár kúskov do zásoby a ku všetkým materiálom mať odloženého dodávateľa s kontaktom.

Rekonštrukcia rodinného domu

Dizajn verzus funkčnosť

Často krát sú dizajnérske prvky menej funkčné ale vyzerajú dobre a dotvárajú pocit domova. Treba zvoliť zlatú strednú cestu. Je to na vás koľko chcete tolerovať krásne alebo funkčné prvky. Vo váze s dierami žiadne kvety neprežijú ale môže pri každom pohľade na ňu ulahodiť vášmu oku a vyčarovať úsmev na tvári.

Dobre a logicky naplánovaná rekonštrukcia, so spoľahlivými odborníkmi a kvalitnými materiálmi, vie naplniť všetky vaše očakávania ku komfortnému a praktickému bývaniu.

Rekonštrukcia a dovolenka

Ak s ňou nechcete mať žiadne starosti, nechcete bývať pár dní s rodinou na stavbe, nechcete kontrolovať výšku osadenia záchodovej misy, či rovný špárorez je najjednoduchšie to zveriť HomePro, odísť na dovolenku a vrátiť sa do nového útulného a uprataného domova. Pri kontrole všetkých prác vás zastúpi objektový manažér HomePro, ktorý má s rekonštrukciami dostatočné skúsenosti a dohliadne na dodržanie všetkých postupov, harmonogramu prác a dosiahne želaný výsledok rekonštrukcie. Samozrejme všetky otázky, ktoré počas prác vyvstanú prekonzultujeme s vami a prispôsobíme vašim investičným a časovým možnostiam aby váš
domov získal nové čaro.

Neváhajte nás kontaktovať

0850 232 404
info@homepro.sk
Hálkova 1/A, 831 03 Bratislava

 

Referencie a súviasiace témy z oblasti rekonštrukcie

Komplexná rekonštrukcia

Špecializujeme sa na komplexné rekonštrukcie bytov, domov a služby spojené s bývaním. Zavolajte nám a my sa postaráme o všetky profesie a práce
 

Rekonštrukcie 2013

Prehľad rekonštrukcií bytov a priestorov z roku 2013
 

Rekonštrukcie bytov 2012

Tu si môžete pozrieť krátky prehľad rekonštrukcií bytov, ktoré v tomto roku prešli našimi rukami. Ďalšie finalizujeme a čoskoro vám ukážeme, ako sme si s nimi poradili.
 

Lacná rekonštrukcia bytu

Ak plánujete rekonštruovať v blízkej budúcnosti svoj byt, alebo rodinný dom, venujte svoju pozornosť nasledujúcim dôvodom, prečo lacná rekonštrukcia bytu alebo domu môže v konečnom dôsledku stáť naozaj priveľa.
 

Bytový architekt

Rekonštrukcia domu alebo bytu je dobrou príležitosťou ako z nich vyťažiť viac. Ak si na to netrúfate sami, vyhľadajte pomoc architekta, oplatí sa to.
 

Rekonštrukcia bytu

Kompletná rekonštrukcia bytu? Väčšina z vás sa s ňou stretne možno pár krát za život. Ak tento čas u vás nastal práve teraz, v nasledujúcich riadkoch vás prevedieme jej postupom a povieme, na čo si treba dávať pozor. Spoločnosť HomePro sa špecializuje na rekonštrukcie bytov, domov a služby spojené s bývaním.
 

Rekonštrukcia starého bytu

Láka vás bývanie v romantickom starom dome s vysokými stropmi? Máte radi veľké izby a historické fasády? Aby bolo bývanie komfortné najbližšie roky, nasťahovaniu do bytu v starom dome, často krát predchádza kompletná rekonštrukcia.
 

Rekonštrukcia bytového jadra

Povedzte HomePro svoju predstavu o rekonštrukcii bytu, bytového jadra, alebo rodinného domu a my projekt prispôsobíme vám. Vypracujeme bezplatnú cenovú ponuku, harmonogram jednotlivých prác a profesií , zosúladíme všetkých majstrov a preberieme zodpovednosť za ich prácu.
 

Prenájom rodinného domu alebo bytu

Potrebujete prenajať rodinný dom alebo byt? Chcete mať náskok pred ostatnými realitami, ktoré vám konkurujú pri prenájme rodinného domu alebo bytu? HomePro Vám poskytne konkurenčnú výhodu pri prenájme domu alebo bytu a zároveň ušetrí váš čas a starosti.
 
Copyright © 2015 HomePro.sk | All Rights Reserved.