Investície do nehnuteľností.

Revízia kotlov a komínov

Zabudnúť na revíziu a servis svojho plynového kolta môže mať väčšie a finančne náročnejšie náklady ako samotná kontrola. V najhorších prípadoch kvôli nesprávne fungujúcemu kotlu, môžete prísť o svoje bývanie. V tých lepších prípadoch riskujete nie plnohodnotne funkčný kotol alebo stratu záruky.

Kontrola kotla

Je Vašou povinnosťou zabezpečiť kontrolu

Každý vlastník plynového kotla je povinný aby 1 krát za rok prišiel odborník a spravil revíziu tohto zariadenia. Pri nedodržaní lehoty a vzniku poškodenia samotného zariadenia prichádzate o záruku a pri požiaroch a zničení ostatného majetku, Vám poisťovňa nemusí vyplatiť poistné plnenie. Hlavným problémom prečo ľudia nemajú alebo neriešia revíziu je nevedomosť, že niečo takéto je povinné, prípadne nevedomosť na koho sa s touto požiadavkou obrátiť.

 

V ktorom období zrevidovať kotol?

Správne obdobie na revíziu je po vykurovacom období alebo pred jeho začatím. Vtedy, ale riskujeme, vysokú vyťaženosť technických pracovníkov, vysoké ceny a možnosť, že kotol budeme nútení spusť bez kontroly. Naplánujte preto revíziu kotla pred vykurovacím obdobím, ideálne však už koncom leta.

Rozdelenie kotlov

Revízia vykurovania Kotol na plyn
  • najčastejšie využívaný kotol na zemný plyn, existuje mnoho značiek plynových kotlov ako napríklad Viesmann, Buderus, Vaillant, Junkers a mnohé ďalšie.
Kotol na tuhé palivo
  • uhlie, palivové drevo, brikety
Kotol na elektrickú energiu
  • pomerne drahý spôsob vykurovania a nie príliš rozšírený
Komín

Čo s komínom

Ku kotlu neoddeliteľne patrí aj komín. Pri komínoch platí to isté pravidlo, že revízia musí byť zabezpečená jedenkrát do roka z dôvodu zabezpečenia bezproblémového odvodu spalín. Revíziu komína doporučujeme spojiť s revíziou krbového komína.

 

 

 

Ako zrevidovať kotol a komín bez najmenšej námahy?

Revízia kotla bez námahy

Najjednoduchším riešením je osloviť spoločnosť HomePro, kde objektový manažéri spolupracujú s osvedčenými a skúsenými technikmi. Zároveň o každom objekte si vedú databázu nutných revízií do ktorých spadajú aj revízie kotlov a komínov. Vždy v najvhodnejšom období Vám naplánujú samotnú realizáciu revízií, o ktorých Vás informujú a zabezpečia samotné úkony. Vašou jedinou starosťou je iba sprístupniť Váš domov.

Ak ste zistili, že ste ešte v tomto roku nerobili revíziu kotla a ani revíziu komína, neváhajte a kontaktujte nás. Pripravíme pre Vás cenovú ponuku a termín kedy Vám revízie zabezpečíme.

Zaujal Vás tento článok? Nechajte si vypracovať bezplatnú cenovú ponuku.

Neváhajte nás kontaktovať

0850 232 404
info@homepro.sk
Hálkova 1/A, 831 03 Bratislava

 

Starostlivosť o bývanie - články

Zimná údržba - sezóna 2013/2014

Každú zimnú sezónu poznajú majitelia rodinných domov a bytových domov problémy spojené so zimnou údržbou – málo flexibilné odhŕňanie snehu, nedostatočný posyp soľou a inertným materiálom, alebo nebezpečenstvo vznikajúce poľadovicou. Ak chcete mať zimnú údržbu pod kontrolou, staňte sa zákazníkom HomePro a my sa postaráme o kvalitnú zimnú údržbu a všetky súvisiace náležitosti.
 

Upratovanie kancelárií

Zverte sa do rúk odborníkov a nechajte si upratať svoje kancelárie od HomePro.
 

Upratovanie domov

Zverte sa do rúk odborníkov a nechajte si upratať svoj rodinný dom od HomePro.
 

Upratovanie domácností

Zverte sa do rúk odborníkov a nechajte si upratať svoju domácnosť od HomePro.
 

Zimná údržba 2012

HomePro zabezpečuje zimnú údržbu a odhŕňanie snehu pre súkromných klientov na viac ako 30 000 metrov štvorcových v Bratislave a blízkom okolí.
 

Revízia plynového kotla a komína!

Pomaly sa končí leto a čochvíľa sa začne vykurovacia sezóna. Pred ňou netreba zabudnúť na servis a revíziu vášho plynového kotla.
 

Bazén - spustenie a starostlivosť

Začína sa kúpacia sezóna, treba pripraviť bazén! Napustiť bazén a vytiahnuť plavky zo skrine? Také jednoduché to nebude. Začiatok kúpacej sezóny je pri záhradných bazénoch náročnejší.
 

Starostlivosť o bazén, údržba

Chemické ošetrovania a filtrácia sú základom čistého bazéna. Oboje činnosti sa vzájomne dopĺňajú a ak jedna z nich nefunguje, môže nastať problém. Pravidelná údržba bazéna je rovnako dôležitá ako jeho bezchybné stavba.
 

Starostlivosť o technológie v rodinnom dome.

S bývaním v rodinnom dome prichádza aj starostlivosť o technológie v ňom použité. Potrebujete pri týchto činnostiach pomoc profesionálov? HomePro je ideálny partner pre vaše bezstarostné bývanie v rodinnom dome!
 

Hodinový pomocník

Služby hodinových pomocníkov sú populárne už aj na Slovensku. Všestranných hodinových pomocníkov je k dispozícii dosť a HomePro ponúka túto službu aj svojim zákazníkom.
 
Copyright © 2015 HomePro.sk | All Rights Reserved.